13
Apr

Ale BIGOS!

Jak jestem na urlopie to zawsze coś się urodzi – choć BIGOS to akurat gotował się już od jakiegoś czasu! Bardzo serdecznie zapraszam koleżanki blogerki i kolegów blogerów do przyłączenia się!

Więcej ze strony a ja zmykam na weekend z psiapsółką (już się nie moge doczekać!):


BIGOS narodził się z wielu pomysłów i wstępnych prób stworzenia miejsca na sieci oraz grupy blogerów spotykających się poza siecią a reprezentujących wspólne wartości (spisane w naszym Manifeście), związanych z polską kultura i dziedzictwem oraz mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. Kombinacja wszystkich tych elementów jest dość interesującą mieszanką: każda osoba związana z Polską a mieszkająca w Zjednoczonym Królestwie ma własne podejście do dziedzictwa narodowego oraz multikulturalnego życia na Wyspach. Mamy tutaj też wiele generacji Polaków rzeprowadzających się tutaj, pracujących tutaj czy choćby podróżujących. Drobne elementy kuchni polskiej, polskiej kultury i zwyczajów są wokół nas a często z powodu bariery językowej lub braku czasu mogą być niedostrzegane. I vice versa – wielu polskich rezydentów w Zjednoczonym Królestwie jest zbyt zajętych życiem codziennym, więc integracja nie jest najważniejsza. Jednak na sieci wszystkie te światy łączą się w świetną mieszankę blogów i rozmów w mediach społecznościowych, więc może jest to dobre miejsce na rozpoczęcie tego pomysłu!
Początkowo dwie blogerki, Magda Na Wyspie i Sylwia Presley (z Bernim jako honorowym udziałem za pomysł na tytuł bloga) założyły blog “Bar Mleczny” aby połączyć polskich blogerów mieszkających w Zjednoczonym Królestwie w sieciowych akcjach  –  współpracy nad róznymi tematami, karnawałami blogowymi itp. Myśl założenia czegoś bardziej poważnego -i oczywiście oficjalnego – zawsze była dość ekscytująca lecz potrzebowaliśmy wielu wydarzeń, spotkań i nieformalnych rozmów aby wypracować końcowy pomysł na Stowarzyszenie. Magda nadal jest wśród nas jako doradca, choć jest obecnie bardzo zajęta w życiu prywatnym, więc Sylwia zorganizowała się z Bernim i Gochą (więcej o nich tutaj) aby wypracować początki organizacji. Mamy nadzieję, że to wirtualne miejsce będzie początkiem poważniejszej drogi do osiągnięcia wytyczonych celów wymienionych w Manifeście organizacji i że uda nam się jak najlepiej wykorzystać oba światy i tożsamości narodowe, w których żyjemy na codzień.
Mamy również nadzieję, że przyłączycie się do nas we współpracy na sieci i  że spotkamy się poza nią!

Leave a Reply